KATAJA
vs
Tbilisi (GEO)/Joventut (ESP)
26.09.17 klo 00:00
Otteluisäntä: tba

08.09.
Kauhajoen Liikuntahalli
BC Luleå (SWE) vs Kataja Basket
09.09.
Kauhajoen Liikuntahalli
Jämtland Basket (SWE) vs Kataja Basket
24.09.

Dinamo Tbilisi (GEO)/Divina Seguros Joventut (ESP) vs Kataja Basket
26.09.

Kataja Basket vs Dinamo Tbilisi (GEO)/Divina Seguros Joventut (ESP)
04.10.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs KTP-Basket, Kotka
06.10.
Töölön Kisahalli
Helsinki Seagulls vs Kataja Basket
15.10.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Salon Vilpas Vikings
20.10.
Mansikka-ahon urheiluhalli
Kouvot, Kouvola vs Kataja Basket
28.10.
Pyynikin Palloiluhalli
Tampereen Pyrintö vs Kataja Basket
29.10.
Kauhajoen Liikuntahalli
Karhu Basket, Kauhajoki vs Kataja Basket
04.11.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Espoo United
12.11.
Nokian Palloiluhalli
BC Nokia vs Kataja Basket
17.11.
Steveco Areena
KTP-Basket, Kotka vs Kataja Basket
29.11.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs BC Nokia
02.12.
Uusikaupunki 400 Areena
Korihait, Uusikaupunki vs Kataja Basket
03.12.
Salohalli
Salon Vilpas Vikings vs Kataja Basket
09.12.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Karhu Basket, Kauhajoki
16.12.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Espoo United
22.12.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Tampereen Pyrintö
28.12.
Kobra-Areena
Kobra-Basket, Lapua vs Kataja Basket
30.12.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Helsinki Seagulls
03.01.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs BC Nokia
05.01.
Kobra-Areena
Kobra-Basket, Lapua vs Kataja Basket
12.01.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs KTP-Basket, Kotka
14.01.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Korihait, Uusikaupunki
19.01.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Salon Vilpas Vikings
21.01.
Mansikka-ahon urheiluhalli
Kouvot, Kouvola vs Kataja Basket
27.01.
Kauhajoen Liikuntahalli
Karhu Basket, Kauhajoki vs Kataja Basket
03.02.
Tapiolan Urheiluhalli
Espoo United vs Kataja Basket
09.02.
Töölön Kisahalli
Helsinki Seagulls vs Kataja Basket
14.02.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Kobra-Basket, Lapua
17.02.
Pyynikin Palloiluhalli
Tampereen Pyrintö vs Kataja Basket
18.02.
Nokian Palloiluhalli
BC Nokia vs Kataja Basket
28.02.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Kobra-Basket, Lapua
02.03.
Steveco Areena
KTP-Basket, Kotka vs Kataja Basket
07.03.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Helsinki Seagulls
09.03.
Uusikaupunki 400 Areena
Korihait, Uusikaupunki vs Kataja Basket
10.03.
Salohalli
Salon Vilpas Vikings vs Kataja Basket
14.03.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Kouvot, Kouvola
17.03.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Karhu Basket, Kauhajoki
21.03.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Kouvot, Kouvola
24.03.
Tapiolan Urheiluhalli
Espoo United vs Kataja Basket
28.03.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Tampereen Pyrintö
04.04.
LähiTapiola Areena
Kataja Basket vs Korihait, Uusikaupunki

6. finaali: Kataja Basket – Salon Vilpas Vikings 94-65

Kataja voittaa seurahistoriansa toisen miesten SM-kullan otteluvoitoin 4-2.

Lue lisää

Mielitkö mestareiden matkaan?
Hyppää mukaan kyytiin ottamalla yhteyttä: riku.tapio@katajabasket.fi.