Ottelut

KATAJA BASKET PELAA 2023-24

Klikkaa otteluriviä avataksesi Gameboxin.

sarja päivä pvm klo kotijoukkue vierasjoukkue tulos paikka ottelukumppani
Preseason la 09.09.23 13:00 JBA Jyväskylä Kataja Basket 60-95 Jyväskylän monitoimitalo
Preseason pe 15.09.23 18:00 BC Nokia Kataja Basket 63-56 Harjuniityn liikuntahalli
Preseason pe 22.09.23 18:00 Helsinki Seagulls Kataja Basket 100-69
Korisliiga la 30.09.23 18:00 Kataja Basket Kobrat Lapua 79-76 Motonet Areena Riveria
FIBA Europe Cup ti 03.10.23 18:30 Kataja Basket Borås Basket (SWE) 71-78 Motonet Areena Joensuun kaupunki
FIBA Europe Cup to 05.10.23 18:30 Kataja Basket BC Chernomorets Burgas (BUL) 96-85 Motonet Areena Korhonen Yhtiöt
Korisliiga su 08.10.23 17:00 KTP-Basket Kotka Kataja Basket 67-68 Steveco Areena
Korisliiga ke 11.10.23 18:30 Kataja Basket Tampereen Pyrintö 77-71 Motonet Areena Kuusakoski
Korisliiga la 14.10.23 18:00 Kauhajoki Kataja Basket 88-80 IKH Areena
FIBA Europe Cup ke 18.10.23 21:00 Legia Warszawa (POL) Kataja Basket 85-62 Bemowo, Warszawa, POL
Korisliiga la 21.10.23 18:00 Kataja Basket BC Nokia 81-85 Motonet Areena Vatupassi
FIBA Europe Cup ke 25.10.23 18:30 Kataja Basket CSM CSU Oradea (ROU) 73-87 Motonet Areena Fabrik
Korisliiga la 28.10.23 17:00 Salon Vilpas Kataja Basket 80-75 Salohalli
FIBA Europe Cup ti 31.10.23 20:00 Patrioti Levice (SVK) Kataja Basket 68-55 Sportova Hala Levice, Levice, SVK
Korisliiga su 05.11.23 18:00 Korihait Uusikaupunki Kataja Basket 74-89 Uusikaupunki Areena
FIBA Europe Cup ke 08.11.23 18:30 Kataja Basket Legia Warszawa (POL) 85-89 Motonet Areena PKS
Korisliiga la 11.11.23 16:00 Kataja Basket Kouvot Kouvola 105-85 Motonet Areena Joensuun Pelikeskus
FIBA Europe Cup ke 15.11.23 19:00 CSM CSU Oradea (ROU) Kataja Basket 105-92 Oradea Arena, Oradea, ROU
Korisliiga la 18.11.23 17:00 Helsinki Seagulls Kataja Basket 92-75 Töölön Kisahalli
FIBA Europe Cup ke 22.11.23 18:30 Kataja Basket Patrioti Levice (SVK) 92-83 Motonet Areena Youpret
Korisliiga la 25.11.23 17:00 Kataja Basket Bisons Loimaa 88-86 Motonet Areena CrossFit Paja
Korisliiga ke 29.11.23 18:30 Lahti Basketball Kataja Basket 96-103 Lahti Energia Areena
Korisliiga ke 06.12.23 15:00 Kobrat Lapua Kataja Basket 69-88 PowerPark/Palace Areena, Kauhava
Korisliiga la 09.12.23 17:00 Kataja Basket KTP-Basket Kotka 76-77 Motonet Areena Abloy
Korisliiga la 16.12.23 18:00 Tampereen Pyrintö Kataja Basket 68-79 Pyynikin Palloiluhalli
Korisliiga to 28.12.23 18:30 BC Nokia Kataja Basket 123-80 Harjuniityn Liikuntahalli
Korisliiga la 30.12.23 18:00 Kataja Basket Salon Vilpas 81-92 Motonet Areena
Korisliiga ke 03.01.24 18:30 Kataja Basket Kauhajoki 78-73 Motonet Areena Granlund
Korisliiga pe 05.01.24 18:30 Kataja Basket Korihait Uusikaupunki 96-92 Motonet Areena PunaMusta
Korisliiga pe 12.01.24 18:30 Kouvot Kouvola Kataja Basket 84-69 MLL Areena
Korisliiga ti 16.01.24 18:30 Kataja Basket Helsinki Seagulls 90-79 Motonet Areena Nordea
Suomen Cup pe 19.01.24 18:15 BC Nokia Kataja Basket 88-73 Urhea-halli, Helsinki
Korisliiga la 27.01.24 18:00 Bisons Loimaa Kataja Basket 85-95 Loimaan Liikuntahalli
Korisliiga la 03.02.24 17:00 Kataja Basket Lahti Basketball 110-68 Motonet Areena PKO
Korisliiga/Ylempi loppusarja su 11.02.24 17:00 Korihait Uusikaupunki Kataja Basket 90-81 Uusikaupunki Areena
Korisliiga/Ylempi loppusarja ke 14.02.24 18:30 Helsinki Seagulls Kataja Basket 97-69 Töölön Kisahalli
Korisliiga/Ylempi loppusarja la 17.02.24 15:00 Kataja Basket BC Nokia 81-73 Motonet Areena Taksi Itä-Suomi
Korisliiga/Ylempi loppusarja la 02.03.24 17:00 Kataja Basket Kauhajoki 84-92 Motonet Areena CPU
Korisliiga/Ylempi loppusarja ti 05.03.24 18:30 Salon Vilpas Kataja Basket 81-78 Salohalli
Korisliiga/Ylempi loppusarja ke 13.03.24 18:30 Kataja Basket Korihait Uusikaupunki 81-77 Motonet Areena Sacotec
Korisliiga/Ylempi loppusarja la 16.03.24 17:00 Kataja Basket Helsinki Seagulls 77-87 Motonet Areena Pohjois-Karjalan maakuntaliitto
Korisliiga/Ylempi loppusarja ti 19.03.24 18:30 Kauhajoki Kataja Basket 62-69 IKH Areena
Korisliiga/Ylempi loppusarja pe 22.03.24 18:30 BC Nokia Kataja Basket 97-88 Harjuniityn Liikuntahalli
Korisliiga/Ylempi loppusarja la 30.03.24 17:00 Kataja Basket Salon Vilpas 84-90 Motonet Areena Kakkonen-Yhtiöt
Korisliiga/Playoffs pe 05.04.24 18:30 Korihait Uusikaupunki Kataja Basket 95-74 Uusikaupunki Areena
Korisliiga/Playoffs ti 09.04.24 18:30 Kataja Basket Korihait Uusikaupunki 91-85 Motonet Areena Korhonen Yhtiöt
Korisliiga/Playoffs pe 12.04.24 18:30 Korihait Uusikaupunki Kataja Basket 74-75 Uusikaupunki Areena
Korisliiga/Playoffs su 14.04.24 17:00 Kataja Basket Korihait Uusikaupunki 71-70 Motonet Areena Joensuun Pelikeskus
Korisliiga/Playoffs pe 19.04.24 18:30 BC Nokia Kataja Basket 86-67 Harjuniityn Liikuntahalli
Korisliiga/Playoffs ma 22.04.24 18:30 Kataja Basket BC Nokia 99-75 Motonet Areena Abloy
Korisliiga/Playoffs to 25.04.24 18:30 BC Nokia Kataja Basket Harjuniityn Liikuntahalli
Korisliiga/Playoffs ma 29.04.24 18:30 Kataja Basket BC Nokia Motonet Areena Tilitoimisto Vahtivuori
Korisliiga/Playoffs ke 01.05.24 18:30 TARVITTAESSA: BC Nokia Kataja Basket Harjuniityn Liikuntahalli
Korisliiga/Playoffs pe 03.05.24 18:30 TARVITTAESSA: Kataja Basket BC Nokia Motonet Areena Fennia
Korisliiga/Playoffs su 05.05.24 17:00 TARVITTAESSA: BC Nokia Kataja Basket Harjuniityn Liikuntahalli