Avautuu uuteen välilehteen

Ajankohtaista

Karkki vai kori? Kataja Basket kohtaa Halloween-teemaottelussa Kauhajoen ja molemmat joukkueet esittelevät uunituoreen taisteluparin

Korisliigan kahdeksas kierros pelataan Katajan ja Kauhajoen osalta tulevana lauantaina Joensuussa Motonet Areenalla. Pisteet juuri nyt olisivat erityisen tärkeitä viiden ottelun tappioputkessa (pelit 2-5, sijoitus yhdeksäs) matkaavalle kotijoukkueelle, joka voi suurella todennäköisyydellä kiinnittää kohtaamiseen uuden nimen, Jeremiah Baileyn. Kauhajoki (3-4, sijoitus kuudes) ei jää huonommaksi, sillä sen riveissä tulee debytoimaan Korisliigassa entuudestaan tuttu ”jokapaikanhöylä” Marco Anthony.

Teemana ottelussa on Halloween, ohessa tähän liittyvä tietopaketti.

Halloween-info

🎃 Halloween-perhelippu 35 €
Ota koko perhe mukaan! Perhelippu sisältää sisäänpääsyn kahdelle aikuiselle ja 1–3 alle 18-vuotiaalle lapselle.

👻 Halloween-lippu 10 €
Pukeudu halloween-teemaan ja nappaa sisäänpääsy vain kympillä!

Molemmat lipputarjoukset ovat saatavilla vain Motonet Areenan ovelta.

🍽️ Koripalloelämys aitiosta kauhuhintaan 700 €
Kerää porukka kasaan ja varaa aitio – paketti sisältää liput ja ruoat 12 henkilölle (sis. alv).
👉 Varaa aitio: info@katajabasket.fi

📸 Tallenna illan halloween-tunnelma ja voita!
Postaa Instagramiin kuva halloween-tunnelmasta Motonet Areenalta ja tägää @katajabasket – voit voittaa liput neljälle kotiotteluun 7. marraskuuta!

🤝 Jää matsin jälkeen moikkaamaan joukkuetta! Meet and Greet järjestetään fanikatsomon edessä.

Liput ennakkoon verkkokaupasta tai Joensuun Pelikeskukselta:
👉 kauppa.katajabasket.fi

🆚 Karhu Basket Kauhajoki
🏟️ Motonet Areena
🗓️ 31.10. klo 18.00

🏰 Paikalla Mikon pomppulinnat
💙 Suomen Seniorikodit tarjoaa yli 75-vuotiaille maksuttoman pääsyn otteluun.
🤝 Ottelukumppani: Utran Uittotupa